Aantal mensen dat met het coronavirus op de ic ligt, blijft weer dalen

23 apr 2020, 17:39 Nieuws
25
Pixabay

Het aantal mensen dat met het coronavirus op de intensive care ligt, blijft dalen. Het zijn er nu nog 1008. Dat zijn er 42 minder dan woensdag, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Van de Nederlanders met het coronavirus liggen er 966 in Nederland, 40 minder dan woensdag. Daarnaast liggen 42 Nederlanders in Duitsland, 2 minder dan woensdag. Dat komt doordat mensen zijn teruggekeerd naar Nederland.

Op de intensive cares liggen verder 389 mensen met andere aandoeningen dan het coronavirus.

“We hebben een nieuwe ziekte die de komende maanden een groot beslag blijft doen op de ziekenhuizen”, zegt Bas Leerink, hoofd van het LCPS. Volgens hem hebben de ziekenhuizen daarom ook de komende tijd meer capaciteit nodig dan in de tijd voor corona. Daarnaast moet de zorg voor andere patiënten worden hervat. “De periode die we nu krijgen, de lucht, moeten we gebruiken om de capaciteit te vergroten”, aldus Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.

Het officiële dodental door het coronavirus is gestegen tot 4177. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft in het afgelopen etmaal 123 sterfgevallen doorgekregen. Het aantal ziekenhuisopnames steeg met 137 naar 10.158. De cijfers zijn niet helemaal actueel, omdat overlijdens en opnames soms pas na een paar dagen worden doorgegeven.

Het aantal vastgestelde coronabesmettingen steeg naar 35.729. Dat zijn er 887 meer dan op woensdag. Het werkelijke aantal gevallen ligt hoger, omdat niet iedereen wordt getest.

Naar schatting een op de drie verpleeghuizen heeft ten minste één patient met het coronavirus. De ziekte verspreidt zich wel binnen verpleeghuizen, zegt het RIVM, maar “we zien dat er de laatste dagen niet veel nieuwe verpleeghuizen met patiënten bijkomen”.

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan.