Afgelopen zaterdag vonden er brandweerwedstrijden plaats in Heesch en in Nistelrode. Diverse brandweerkorpsen gingen de strijd met elkaar aan, om hun vaardigheden te laten zien. Juryleden beoordeelden de brandweerposten op hun vaardigheden.
Hoe werkt het?
De brandweerlieden gaan met een tankautospuit naar een uitgangsstelling, daar worden de laatste punten doorgenomen en worden de nummers verdeeld aan de brandweerlieden. In een tankautospuit kunnen zes personen. Elke persoon heeft zijn eigen nummer. De chauffeur/pompdiende draagt de letter P, bevelvoerder een B, en de manschappen dragen nummers 1 t/m 4. Nummers 1 en 2 vormen een koppel, net zoals 3 en 4.
In de tankautospuit krijgen de brandweerlieden een uitruk bericht te horen, net zoals in het echt. Nadat zij ter plaatse komen, start de tijd. De korpsen krijgen een bepaalde tijd om de klus te klaren. De juryleden die meelopen beoordelen de brandweerlieden op hun kennis en uitvoering ervan.
Door naar de volgende ronde
Bij wedstrijden horen natuurlijk ook prijzen. Tijdens de prijsuitreiking is gebleken dat brandweerposten van Vught, en Cromvoirt de 1e en 2e plaats hebben behaald. Beide posten zullen wederom zich weer moeten bewijzen bij de volgende ronde.
Bron:112vandaag.nl