De Speeldoos en de gemeente bereiken akkoord

03 jul , 10:04 Nieuws
foyer theater de speeldoos

Stichting Theater de Speeldoos en de gemeente Vught hebben een principeovereenkomst bereikt over de toekomst van het sociaal cultureel centrum. De gebruikers kunnen blijven en de gemeente neemt het gebouw over.

Daarmee kan vanuit een stabiele situatie samen met de gebruikers de toekomst worden vormgegeven. De verschillende verenigingen voor amateurkunst en cultuureducatie, met meer dan 1.500 leerlingen, kunnen gebruik blijven maken van het gebouw.

Overdracht en planvorming
De Speeldoos zal de exploitatie komend jaar voortzetten, waarna de gemeente de exploitatie zal overnemen. De gemeente wordt op korte termijn eigenaar van het gebouw. De planvorming voor de nieuwe of vernieuwde huisvesting op die locatie kan nu ook weer verder gaan. Naast nieuwbouw is renovatie ook een optie geworden, mede omdat zich erfgoed organisaties hebben gemeld, die pleiten voor de aanwijzing tot monument. De gemeente gaat investeren in nieuwe huisvesting en zal de exploitatie op zich nemen. De Speeldoos zal zich ook in de toekomst blijven inzetten voor de culturele activiteiten in het theater/SCC en in Vught.

Wethouder Mark du Maine is verheugd over het bereikte resultaat: "Door deze overeenkomst kunnen we nu met de gebruikers gaan werken aan een gezamenlijke visie voor de toekomst. Daarmee geven we de amateurkunst en cultuureducatie én het culturele leven in Vught eindelijk de zo gewenste nieuwe impuls. We willen alle betrokkenen danken voor hun inzet in de afgelopen periode."

Voorzitter Riet Voets van De Speeldoos is blij dat aan de al een half jaar durende onzekerheid voor de gebruikers en medewerkers een einde is gekomen en dat voor de komende jaren onderdak en dienstverlening veilig gesteld zijn: “Stichting de Speeldoos kan nu investeren in culturele activiteiten in het theater en in Vught. Ik wens, namens onze stichting, de gebruikers veel succes bij het vormen van een visie op cultuur samen met de gemeente en het uitwerken van plannen voor de huisvesting.“

Besluitvorming gemeenteraad
Op donderdag 3 juli komt de principeovereenkomst via een spoedprocedure ter besluitvorming in de gemeenteraad. De vergadering start om 19.00 uur. Inwoners kunnen diezelfde avond gebruik maken van hun inspraakrecht. Aanmelden voor inspraak kan via de website van gemeente Vught: www.vught.nl