Groot aanbod voorlichtingsactiviteiten op het Maurick College

20 jan 2024, 8:14Nieuws
66afe395 d3e4 4453 9488 045f2a6f3e68 1 105 c 1
Maurick College
Over een tijdje gaan de leerlingen uit groep 8 naar de middelbare school, een grote en spannende stap. Voor de leerlingen, maar net zo goed voor hun ouders. De overstap van de basisschool naar de middelbare school is groot: leerlingen krijgen niet langer les van een juf of meester, maar van verschillende vakdocenten. Het vertrouwde klaslokaal wordt ingewisseld voor lokalen verspreid door de school. Leerlingen hebben een eigen kluisje en lopen rond met een boekentas. En misschien wel het leukste van alles: ze leren veel nieuwe kinderen kennen.
Dat zijn nogal wat veranderingen! Het Maurick College vindt het belangrijk dat leerlingen zich goed oriënteren op een middelbare school en organiseert daarom verschillende voorlichtingsactiviteiten.
Daltononderwijs
Het Maurick College staat bekend om zijn daltononderwijs. Zelfstandigheid, kiezen in verantwoordelijkheid en samenwerken staan hierbij centraal. Elke dag hebben de leerlingen daltonuren in hun rooster staan. Tijdens deze uren kunnen leerlingen individuele begeleiding krijgen, verdieping zoeken bij vakken waar hun persoonlijke interesse ligt en hebben ze de mogelijkheid om extra vakken te volgen, zoals een sport, een taal of dans. De school biedt mogelijkheden aan om in te stromen op alle niveaus: van vmbo-basis tot en met gymnasium. Dankzij de tweejarige brugperiode krijgen leerlingen de kans zich te ontplooien, waarna ze doorstomen naar een niveau dat het beste bij ze past.
Meeloopdagen leerlingen
Van 22 t/m 25 januari 2024 vinden meeloopdagen plaats voor de toekomstige leerlingen. Zij krijgen uitleg over ons daltononderwijs en volgen een paar lesjes. De meeloopdagen duren van 14.00 t/m 16.00 uur. Zoals elk jaar zijn de meeloopdagen erg populair en is de aanmelding inmiddels gesloten.
Voorlichtingsavonden ouder(s)/verzorger(s)
Op 9 januari, 31 januari en 6 februari 2024 zijn de voorlichtingsavonden voor de ouder(s)/verzorger(s) van groep 8 leerlingen. U kunt zich nog inschrijven voor de voorlichtingsavond op 6 februari. De voorlichtingsavonden vinden plaats op het Maurick College van 19.00 tot 20.00 uur.
Aanmelden voor een voorlichtingsactiviteit (behalve voor de open dag) is verplicht en kan op www.maurickcollege.nl .
Open Huis: 9 maart 2024
De open dag van het Maurick College vindt plaats op 9 maart 2024 van 10.30 tot 14.00 uur.
Aanmelding
De aanmeldprocedure op het Maurick College is dit jaar veranderd. In ’s-Hertogenbosch en Vught wordt er gewerkt met een centrale toewijzing.Kijk voor meer informatie over het Maurick College op www.maurickcollege.nl .
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan.
loading

Loading articles...

Loading