Haalt u ook uw Groene Kerstpakket op?

13 dec 2024, 10:56 Nieuws
eg ankie 31102024 lr 001
KANT

Op de volgende 4 locaties kan op zaterdag 14 december tussen 10 en 12 uur gratis een pakket voor in de tuin worden opgehaald:

Vught centrum: woonwinkel Charlotte van Beuningen, Secretaris van Rooystraat 17
Vught zuid: Energie- en Klimaatloket, Moleneindplein 25
Helvoirt: d’n Inbreng, Van Beringenstraat 2b
Cromvoirt: Battle Axe, Sint Lambertusstraat 60

Burgerinitiatief KANT deelt die ochtend aan inwoners uit de gemeente Vught in totaal 400 groene kerstpakketten uit voor in de tuin. Op=op! U kunt het pakket niet vooraf reserveren. Neem dus vooral even tijd op zaterdagochtend dan maakt u grote kans op uw groene kerstpakket.

In het kerstpakket zit één struik, twee pakketjes met grondstoffen en info over hoe de struik te planten en te verzorgen.

Wat voor struik kunt u aantreffen in uw pakket: u kunt een winterjasmijn, een vlinderstruik, een prachtige kornoelje of een struik met eetbare bessen (rode bes, appelbes of fazentbes) aantreffen. Het zijn allemaal struiken die positief bijdragen aan meer biodiversiteit in uw tuin. Meer groen in de tuin is beter voor de biodiversiteit, goed om hittestress te verminderen en om het regenwater zoveel mogelijk te infiltreren in de tuin. Op de website welkombijkant.nl leest u er nog veel meer over.

U kunt de struik prima planten op een plek waar nu nog tegels liggen. In de info leest u precies hoe u dat kunt aanpakken zonder naar de milieustraat te gaan om tegels af te voeren. KANT is al zo’n 5 jaar actief om inwoners via acties te stimuleren zelf aan de slag te gaan om de eigen tuin beter aan te passen aan het veranderende klimaat. En dat kan het best onder het motto: tegel eruit en plant erin. Maar… als u al veel tegels hebt gewipt dan past de struik ook prima in een border.

Het pakket kan in een fietstas. Wij vragen u uitdrukkelijk om op de fiets of te voet te komen.