Goed nieuws voor twintig deelnemers van de Postcode Loterij die meespelen met postcode 5262 JD (Luybenstraat). Hier is de SuperPostcodeprijs van 1 miljoen euro gevallen. Postcode Loterij-ambassadeur Quinty Trustfull verrast de winnaars vandaag met het mooie nieuws. Het is de tweede keer in korte tijd dat er een grote prijs van de Postcode Loterij in Vught valt.
Het is gezellig druk in de Luybenstraat. De aanstaande winnaars verzamelen zich voor het appartementencomplex. Nieuwschierige buren en familieleden komen op de reuring in de straat af en kijken vol spanning toe. Nadat de geluksvogels uit Vught een gouden envelop ontvangen, telt Quinty af. Op haar teken opent iedereen zijn of haar envelop.
Een droom die uitkomtFrans en Marian spelen in totaal mee met drie loten. Ze winnen samen meer dan een ton. Voor Marian is het meteen duidelijk wat ze met het geld gaat doen: ze wil graag een camper. "We hebben twee keer een camper gehuurd in Spanje, maar beide keren kon de reis door omstandigheden helaas niet doorgaan. Nu kunnen we gewoon zelf een campertje kopen!" Frans is nog niet zeker van dat plan. Hij geeft het geld liever aan iets anders uit, bijvoorbeeld aan lekker eten en drinken. "Maar vanavond gaan we niet uit eten hoor. We eten thuis een lekker biefstukje," zegt hij lachend. Het stel heeft vier kinderen, acht kleinkinderen en zelfs twee achterkleinkinderen. Na de uitreiking stellen ze de hele familie natuurlijk op de hoogte.
Samen vieren
Toos speelt al sinds het begin mee met de Postcode Loterij. "In februari word ik 75. Ik twijfel hoe ik dat wil vieren. Het liefst buiten de deur, maar daar hangt natuurlijk wel een prijskaartje aan." Als ze ziet dat ze in totaal ruim 76.000 euro wint, zegt ze: "Nu kan ik mijn verjaardag goed vieren! En misschien ook nog wel op vakantie in Nederland met mijn kinderen en kleinkinderen."
Buurvrouw Bep weet al heel goed wat ze doet met haar prijs: "Ik wil graag iets geven aan Hulphond Nederland. Dat vind ik een ontzettend mooi en belangrijk goed doel."
Opnieuw prijs
Het is de tweede keer in korte tijd dat er een ambassadeur van de Postcode Loterij in Vught langskomt met een geldprijs. In mei verraste Gaston Starreveld winnaars van de Esscheweg. Deelnemers die meespeelden met postcode 5262 TX wonnen toen de PostcodeStraatprijs van 25.000 euro per lot. In 2007 viel er een geldprijs van 18 miljoen euro in Vught.