Kinderboekenmaand bij Bibliotheek Vught

13 sep 2024, 7:37 Nieuws
eigenwijze collega
Bibliotheek Vught

In oktober is het weer tijd voor de jaarlijkse Kinderboekenweek. Het thema van dit jaar is Lekker eigenwijs, dus lezen we boeken over personages die een beetje tegendraads zijn en lekker doen wat ze willen. Huis73 zet de hele maand kinderboeken extra in het zonnetje en organiseert veel activiteiten voor kinderen tot en met 14 jaar. Zo is er ook in Bibliotheek Vught is er van alles te doen. 

We beginnen de Kinderboekenmaand op 2 oktober met een masterclass van kinderboekenschrijfster Stephanie Biesheuvel en illustrator Meike-Lieve Bos die samen het boek De bellende Engel maakten.   Tijdens deze activiteit schrijf en illustreer jouw eigen verhaal.

Verder kunnen kinderen de hele maand oktober meedoen aan leuke workshops. Zo schilder je op 9 oktober jouw eigen Popart Selfie en op 16 oktober pimp je jouw sneaker of kledingstuk. En bij de workshop op 11 oktober luister je naar het spannende verhaal van Sil en Andante en de geheimen van onder de grondmaak je er muziek bij en teken je een boekje. Natuurlijk kun je de hele maand luisteren naar mooie verhalen tijdens het wekelijkse Verhaaltjestijd en de tweewekelijkse Babybieb

Ook is de bibliotheek op zoek naar eigenwijze collegaatjes: kinderen die mee willen werken met de collega’s in Bibliotheek Vught. Ben je tussen de 8 en 12 jaar oud en vind je het leuk om boeken te zoeken, op te ruimen en boekentips te geven? Meld je dan aan via de website van Huis73.

Tot slot zijn er in de Kinderboekenmaand ook twee schrijversbezoeken bij Huis73. Op 25 oktober is Janneke Schotveld, bekend van Superjuffie te gast in Den Bosch. En Tjerk Noordraven, schrijver van o.a. Meesterspion komt op 30 oktober naar Bibliotheek Rosmalen. Beide auteurs vertellen over hun boeken en wat er allemaal komt kijken bij het schrijversvak. Natuurlijk kun je ook vragen stellen en jouw boeken laten signeren.

De hele maand oktober zijn er ook in de andere bibliotheken van Huis73 (Rosmalen, Den Bosch, Boxtel, Berlicum en Sint-Michielsgestel) veel activiteiten voor kinderen tot en met 14 jaar die passen bij het Kinderboekenweekthema Bij mij thuis. Kijk op www.huis73.nl voor alle details. Ook op de bijna 100 schoolbibliotheken van Huis73 staan we uitgebreid stil bij de Kinderboekenweek. Zo maken we van ieder kind een lezer.

Kinderboekenmaand | 1 t/m 31 oktober | diverse data, tijden en prijzen | Tickets en meer info: bit.ly/Kinderboekenmaand2024