Man uit Loon op Zand besmet met coronavirus

28 feb 2020, 8:18 Nieuws
corona 4881364 340
Pixabay

Bij een patiënt in Nederland is het nieuwe coronavirus (COVID-19) gevonden, zo laat het RIVM weten. Het zou gaan om een 56-jarige man uit Loon op Zand die kort geleden in de regio Lombardije (Italië) is geweest. Hij ligt in isolatie in het in het Elisabeth TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg.

Carnaval

Verschillende media melden dat de besmette man afgelopen week carnaval heeft gevierd. Hij zou in ieder geval in Loon op Zand en in Tilburg zijn geweest tijdens carnaval. De GGD brengt in kaart waar de man allemaal is geweest en met wie hij in contact is geweest. Daarbij wordt ook onderzocht waar de man carnaval heeft gevierd, want hij zou daar mogelijk mensen met het coronavirus hebben besmet. Voor zover op dit moment bekend, is de man niet in Oosterhout geweest. Ook voor patiënten en bezoekers van het ETZ in Tilburg is het risico te verwaarlozen, zo laat het ziekenhuis weten op haar website

. Er is geen sprake geweest van onbeschermd contact met de positief geteste patiënt. De patiënt is direct bij binnenkomst in het ETZ volgens het daarvoor geldende protocol opgevangen en behandeld. Alle zorg in het ziekenhuis gaat dus gewoon door.

Coronavirus

Het nieuwe coronavirus kan zich verspreiden via druppels. Bijvoorbeeld als iemand hoest of niest in het gezicht van een ander. Om te voorkomen dat de ziekte zich verder in Nederland verspreidt, brengen de GGD Gemeentelijke Gezondheidsdienst en het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu in kaart wie er nauw contact heeft gehad met de besmette patiënt. Deze personen (die contacten worden genoemd) worden gemonitord en moeten twee keer per dag hun temperatuur opnemen en dit melden aan de GGD. Zij moeten ook melding maken van andere klachten die zij hebben. Door deze maatregelen wordt de kans dat de ziekte zich in Nederland kan verspreiden verkleind. Het RIVM blijft alert op mogelijke nieuwe besmettingen en past hetzelfde protocol toe als er nieuwe besmettingen gevonden worden: isolatie, contactonderzoek en doorlopende monitoring van de patiënt.

Besmettelijk

De ziekte is van mens op mens overdraagbaar. Op dit moment wordt ervan uitgegaan dat één ziek persoon gemiddeld 2 andere personen kan besmetten. Hoe zieker iemand is, hoe meer hij het virus verspreidt. Mensen met het nieuwe coronavirus hebben koorts en luchtwegklachten. Denk aan hoesten of kortademigheid. Dit nieuwe coronavirus wijkt af van de bekende coronavirussen die bij mensen voorkomen. Iemand die de afgelopen 14 dagen in een gebied is geweest waar COVID-19 wijdverspreid is (zoals China, Zuid-Korea, maar ook in enkele gemeenten in Italië) met koorts en een van de hiervoor genoemde luchtwegklachten, kan worden getest op COVID-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het virus met de naam SARS severe acute respiratory syndrome -CoV coronavirus -2. Die test kan een arts ook aanvragen voor iemand met deze klachten als hij of zij contact heeft gehad met een patiënt met het nieuwe coronavirus.

Verspreiding coronavirus voorkomen De belangrijkste maatregelen die je zelf kan nemen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen, zijn:

Was je handen regelmatig

Hoest en nies in de binnenkant van je elleboog

Gebruik papieren zakdoekjes

Deze maatregelen gelden voor alle virussen die griep en verkoudheid kunnen veroorzaken. Het is dus altijd belangrijk om deze op te volgen. Mocht je verder nog vragen hebben over het coronavirus, neem dan contact op met het RIVM via telefoonnummer 030-274 91 11 of kijk op de onderstaande website.

KLIK HIER

voor meer informatie op de website van het RIVM

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.

KLIK HIER

en meld je aan.