De rechtbank heeft een 25-jarige Vughtenaar veroordeelt tot een celstraf van tien jaar met aftrek van het voorarrest, voor het veroorzaken van de dood van zijn vier maanden oude dochter. Na deze celstraf kan hij nog langdurig onder toezicht blijven staan.
De rechtbank acht bewezen dat de man verantwoordelijk is voor de dood van zijn dochter en mishandeling op de dag van haar dood. Ook de mishandeling van zijn ex is bewezen, mede doordat hij deze zelf heeft toegegeven. De eerdere mishandeling van zijn dochter en mishandeling van zijn zoon konden door de rechtbank niet bewezen worden. De verdachte moet ook een geldbedrag van ruim 51.000 euro betalen aan zijn ex-vriendin.
In augustus 2022 kwam het vier maanden oude meisje om het leven. In eerste instantie werd gedacht aan wiegendood, maar nader onderzoek wees uit dat het kindje om het leven is gekomen door ernstig hersenletsel, als gevolg van mishandeling. Alleen de verdachte was thuis op de avond dat het fout ging. Bovendien zocht hij op internet naar zoektermen als ‘baby slap, wil niet wakker’. Tegen niemand heeft de verdachte later verteld dat zijn dochtertje niet goed wakker werd. De verklaringen die de verdachte tijdens de rechtszaak en eerdere verhoren gaf, waren volgens de rechtbank niet geloofwaardig.
De rechtbank achtte bewezen dat alleen de verdachte verantwoordelijk kon zijn voor de dood van het meisje. “In plaats van troost en geborgenheid was er geweld. Ze had een heel leven voor zich en dat is door de verdachte afgenomen.” De rechtbank neemt het de man ook kwalijk dat hij weigert openheid van zaken te geven, wat blijft leiden tot onzekerheid bij de nabestaanden. Wat is er gebeurd en waarom? “Verdachte neemt geen verantwoordelijkheid, bagatelliseert en legt de schuld volledig buiten zichzelf.” Ook de mishandeling van zijn ex rekent de rechtbank hem zwaar aan. Omdat de man niet mee wilde werken aan onderzoeken bij het Pieter Baan Centrum, is er geen zekerheid dat de man een psychische stoornis heeft. Daarom kon er geen tbs opgelegd worden.
Zowel het Openbaar Ministerie als de verdachte hebben twee weken de tijd om in hoger beroep te gaan.
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan.