Bij het provinciehuis in Den Bosch hebben vrijdagochtend honderden boeren tegen het intrekken van de vergunningen van vijf pluimveehouders gedemonstreerd. De vergunning van deze pluimveehouders vervalt omdat ze te veel stikstof uitstoten die in de nabijgelegen natuur terechtkomt, en hun plannen om de uitstoot te beperken volgens het Brabantse provinciebestuur ondermaats zijn.
Definitief is de intrekking van de vergunning van de pluimveehouders nog niet. De Provinciale Staten van Noord-Brabant zijn teruggekomen van reces om er over te debatteren. Het debat kwam er op aanvraag van oppositiepartijen BBB, 50-plus, ChristenUnie-SGP, CDA, FVD en de PVV.
Boerenorganisaties hadden tot het protest opgeroepen om de pluimveehouders te steunen. Boeren vrezen ook dat hun eigen vergunning kan worden ingetrokken. Bij het protest zijn de boerenorganisaties LTO ( Land- en Tuinbouworganisatie), ZLTO (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) en Farmers Defence Force (FDF) betrokken.
Boeren met tractoren droegen borden bij zich met leuzen als "Stop dit beleid, geef de boeren weer vrijheid" en "Met dit kabinet aan het roer gaat onze economie naar z'n mallemoer". Ook droegen veel aanwezige demonstranten omgekeerde Nederlandse vlaggen.
Toen rond 12.15 uur het podiumprogramma voorbij was, werd het protest beëindigd. Daarop stroomde het plein voor het provinciegebouw leeg. FDF-voorman Mark van der Oever had boeren die met een trekker naar het protest waren toegekomen, opgeroepen om niet over de snelweg naar huis te gaan.
Dat had te maken met een ongeval dat vanochtend gebeurde op de A59 bij Heesch. Daarbij kwamen twee mensen om en raakten zes mensen gewond. Volgens de ANWB gebeurde het ongeluk in de staart van een file die was ontstaan doordat er tractoren op de snelwegen reden. De politie onderzoekt hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.
Bron: Nieuws.nl