Marie-Louise maakte songfestival van dichtbij mee

24 mei 2021, 13:49 Nieuws
mrie louise

Hoewel Nederland geen goed resultaat haalde bij het Eurovisie Songfestival, kijkt Marie-Louise Broess met een grote lach terug op het festival. Als delegation host was ze twee weken lang de rechterhand van de Ierse deelneemster Lesley Roy.

“Ik vind het songfestival een ontzettend leuk festival waar ik al van kleins af aan naar kijk. De laatste jaren doen we dat met een groep vrienden en dan geven we zelf ook cijfers aan de deelnemers. Voor mij staat het songfestival symbool voor vrienden en gezelligheid.”

Ierland

Toen ze een oproep zag voor delegation hosts stuurde ze meteen een mail. “En daar werd direct heel positief op gereageerd. Als delegation host wordt je, samen met een maatje, aan een land gekoppeld waar je alles voor moet regelen. Ik kreeg Ierland toebedeeld en heb dat team twee weken begeleid, samen met iemand uit Rotterdam. We deden boodschappen, regelden repetities en vervoer en beantwoorden vragen. Lesley is echt een hele aardige vrouw. Het is een ontzettend bijzondere ervaring om alles van zo dichtbij mee te mogen maken. Ik ben ook twee keer backstage geweest bij de repetities. De eerste repetitie was het mooiste moment. Toen kwam alles voor Lesley bij elkaar. Ze heeft haar nummer zelf geschreven en het was heel mooi om die spanning en trots te zien toen ze het liedje zong.”

Fantastisch

Helaas was voor Ierland op dinsdagavond het avontuur al voorbij. Maar de afvallende delegation hosts mochten als troost in de green room zitten op de andere dagen. “We zaten allemaal op de bank van één van de deelnemers en moesten daar weg als de deelnemers klaar waren. Wij hadden geluk want we zaten op de bank van San Marino en die waren pas als laatste aan de beurt. Ik vond het niveau ook echt goed. Op een gegeven moment ken je de liedjes zelf uit je hoofd, omdat je ze al zo vaak gehoord hebt. Het was een hele bijzondere avond en een fantastisch avontuur."

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan.